Arsa Alırken Dikkate Alınması Gereken Stratejiler

Arsa Alırken Dikkate Alınması Gereken Stratejiler

Mülke yatırım yapmak için çeşitli yollar vardır. Bir yatırım yaklaşımı, aslında en azından satın alma anında mülkiyeti içermez. Bu tür yatırımlarda, gelecekteki bir mülkün oturacağı arsayi satın alacaksınız. Mülke yatırım yaparken karşılaşabileceğiniz beş riski öğrenin.

Arsada Neler Yapılabilir?

Arsanın kullanılabileceği olanaklar sınırsızdır. İmar gereklilikleri, belirli bir arsa parseli üzerine inşa edilebilecekleri kısıtlasa da, genel olarak, aşağıdakiler de dahil olmak üzere ham bir arsa parçası üzerinde her şey geliştirilebilir;

  • Ev
  • Ofis alanı
  • Perakende alanı
  • Otel
  • Dinlenme tesisi
  • Strip Alışveriş Merkezi
  • Hastane
  • Alışveriş Merkezi
  • Çiftlik
  • Otopark

Arsa Satın Alma Hedefiniz Nedir?

Gerçekten arsa satın almadan önce, yatırım için hedefinizin ne olduğunu bilerek ona göre doğru karar vermelisiniz. Dikkate alınması gereken birkaç farklı strateji vardır ve tüm yaklaşımlara uyan tek bir boyut değildir. İki farklı yatırımcının aynı toprak parçasına iki farklı yaklaşımı olabilir.

Arsa satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken bazı stratejiler şunlardır;

Alış ve Satış: Bu yaklaşımda, temelde arsayı çeviriyorsunuz. Arsayı piyasa değerinin altında satın aldığınıza inanıyorsunuz ve piyasa değerinde veya daha fazla ödemek isteyen başka bir alıcı bulabileceğinizi umuyorsunuz. Arsada çok az veya hiç ek çalışma olmadan hızlı bir satış yapmayı umuyorsunuz.

Satın Alın ve Tutun: Bu yaklaşımda arsayı satın alırsınız ve bir süre onu tutarsınız. Arsanın değerine değeceğine inanıyorsunuz. Arsa üzerinde vergi ve bu süre zarfında arsayı korumak için herhangi bir ek maliyet ödemek zorunda kalacaksınız. Bu, yeniden soylulaştırılan alanlarda yaygın bir yaklaşımdır. Yatırımcı, bölge daha popüler hale geldikçe gelecekte bir geliştiriciye satabilecekleri umuduyla arsayı satın alıyor.

Satın Alın, Geliştirin ve Tutun: Bu yaklaşımda, arsayı kendiniz geliştirmek amacıyla ham bir toprak parçası satın alıyorsunuz. Örneğin, konut kiracılarına kiralayacağınız bir şehir evi kompleksi inşa edebilirsiniz. Perakende kiracılara kiralayabileceğiniz bir şerit alışveriş merkezi inşa etmeye de karar verebilirsiniz. Başka bir seçenek, çalıştıracağınız ve yöneteceğiniz bir iş merkezi inşa edebilirsiniz.

Ayrıca bu yaklaşımda, gerçek arsayı kullanmak, arsada mülk oluşturmaktan daha çok ilginizi çeker. Örneğin, arsada ekin yetiştirmek, hayvancılık için kullanmak, bir çiftlik kurmak veya bir bağ kurmak isteyebilirsiniz. Toprağı aktif olarak yönetecek ve toprağın üretebileceğinden kâr elde etmeyi umacaksınız.

Ekinox Gayrimenkul

Çekmeköy,Çekmeköyde satılık arsalar, Çekmeköy de arsamı satmak istiyorum,Çekmeköy de arsamı kat karşılığı vermek istiyorum.Çekmeköy’deki tüm arsa alım satım işleriniz için Ekinox Gayrimenkul hizmetinizde.

02 Ağustos 2020
11 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?