Çekmeköy 2017 Yaşam Nasıl

Çekmeköy 2017 Yaşam Nasıl

İstanbulun gözde yaşam merkezlerinde olan Çekmeköy de 2017 yılında neler var. Birlikte tanıyalım. Son yıllarda Çekmeköy konut sektöründe gözde bir yaşam alanı. Neden göz de Çekmeköy? Çekmeköy İstanbul’da şehirde fakat ormana yakın hatta ormanın içinde. Ulaşımı İstanbul’un her bölgesine kolayca ulaşabilirsiniz. 

Çekmeköy de Ulaşım

Çekmeköy ulaşım imkanları bakımından İstanbul’un şanslı ilçelerinden. İstanbul’un üç köprüsünün de bağlantı yolları direk çekmeköye çıkıyor. Yavuz Sultan Selim köprüsü  bağlantı yolları Çekmeköy, Nışantepe mahallesine, Çekmeköy kışlasına, Doğapark ve Çavuşbaşı caddesinden giriş çıkış yapılmaktadır. Fatih Sultan Mehmet köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler köprüsüne Şile Otoyolu’dan ulaşılmaktadır.

Çekmeköy’de ulaşım açısından 2017 yılındaki en önemli olay ise Ağostos ayı sonun da hizmete girecek olan Çekmeköy, Dudullu, Ümraniye, Üsküdar Metrosu olacak. Ülkemizin ilk insansız çalışacak metrosu olacak. Çekmeköy, Üsküdar metrosunda son işler yapılmaktadır. Metronun da hizmete girmesiyle Çekmeköyde Konut sektörü daha da hareketlenecektir. Konut alacaklar, Konut kiralayacaklar Çekmeköyü daha çok tercih edeceklerdir. Konut veya Dükkan alacakların ellerini çabuk tutmaları  gerekiyor. Metro açılmasıyla birlikte fiyatlarda bir miktar yükselme olacaktır.

Çekmeköy de neler var?

Çekmeköyde öncelikle yeşil ormanlar, Parklar, Bu parklardan öne çıkan park ise Doğapar,Spor salonları, Kapalı pazar yeri, Kapalı pazar yerinde Cumartesi günleri kurulan ulus pazarı kuruluyor. Çekmeköy de her mahallede kültür merkezleri bulunmaktadır. Okul bakımından da Çekmeköy şanslıdır. Devlet okullarının yanında onlarca özel okulda ilçede bulunmaktadır. Çekmeköy de iki adet ünüversite vardır.Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Çekmeköy Nışantepe mahallesinde bulunmaktadır.İstinye Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Taşdelen soğukpınar mahallesinde Şile yolu Yenidoğan sapağında yakında hizmete girecektir.

Çekmeköy de Konut Sektörü

Çekmeköy 2000 li yılların başından itibaren konut sektöründe yıldızı parlamaya başlamıştır. Ülkemizde yaşanan büyük depremden sonra İstanbul’un zemin bakımından en sağlam zeminli olan ilçelerinin başında gelen Çekmeköy o tarihlerde  Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara tarafından yapılan açıklama ile öne çıktı. Konut yatırımı yapanların en çok tercih ettiği bir bölge oldu. Çekmeköyde konut alım satımı hala aynı hızda olmasada devam ediyor.

Çekmeköy’de konut projeleri

Çekmeköyde konut projeleri Villa projeleri, Konut siteleri, Apartmanlar olarak sıralayabiliriz. Villa konut projeleri Lalezar konutları, Mayavera, Rapsodi gibi bir çok marka villa konut projeleri bulunmaktadır.

Konut sitesi projeleri Beşyıldız konut projeleri, Çekmeköy sardunya evleri, Çekmeköy Serana evleri, Çekmeköy Fibalife Konutları, gibi bir çok konut projesi vardır.

Not: Çekmeköy çevresinde olan bir çok konut projesi Çekmeköy de diye satılmaktadır. Ümraniye Aşağı Dudullu, Ümraniye Yukarı Dudullu, Ümraniye  Esenşehir, Ümraniye Madenler Mahallelerinde ve Sancaktepe de bulunan bazı konut projeleri de Çekmeköy de diye piyada ve üretici firmalar tarafından yapılmaktadır. Bir çok kökü dışarda olan sözde  marka gayrimenkul firmaları tarafından da yapılmaktadır.

Çekmeköy 

Çekmeköy merkez eski Çekmeköy beldesinin olduğu bölge. Bu bölgede Çekmeköy Merkez Mahallesi, Çekmeköy Mimar Sinan Mahalles, Çekmeköy Hamidiye Mahallesi, Çekmeköy Çamlık Mahallesi, Çekmeköy Mehmet Akif Mahallesi Bulunmaktadır.

Taşdelen

Çekmeköy taşdelen eski Taşdelen beldesinin olduğu bölgedir. Bu bölgede Çekmeköy Taşdelen mahallesi, Çekmeköy Cumhuriyet mahallesi, Çekmeköy Sultançifliği mahallesi, Çekmeköy Aydınlar mahallesi, Çekmeköy Kirazlıdere mahallesi, Çekmeköy Güngören mahallesi bulunmaktadır.

Alemdağ

Çekmeköy Alemda eski Alemdağ beldesinin bulunduğu bölgededir. Çekmeköy Alemdağ mahallesi, Çekmeköy Nışantepe mahallesi, Çekmeköy Ekşioğlu mahallesi, Çekmeköy Reşadiye mahallesi (Reşadiye Köyü)

Ömerli

Ömerli eski Ömerli beldesi (Ömerli Köyü) Çekmeköy Ömerli Mahallesi, Çekmeköy Sırapınar Mahallesi,(Sırapınarköyü) Çekmeköy Hüseyinli Mahallesi, ( Hüseyinli Köyü) Çekmeköy Koçullu Mahallesi, (Koçullu Köyü)

Ekinox Gayrimenkul Çekmeköy ile ilgili bilgilendirmelerimiz devam edecek. Bizi Takip ediniz.

Etiket: Çekmeköy, Taşdelen, Alemdağ, Ömerli, Satılık Arsalar, Satılık Daireler, Çekmeköy de Satılık Daireler, Çekmeköyde Satılık Daire, Çekmeköyde Site İçinde Satılık Daireler, Çekmeköyde Kiralık Daireler, Çekmeköyde Kiralık Daire, Çekmeköyde Satılık Villa, Çekmeköyde Satılık Dükkan, Çekmeköyde Kiralık Dükkan, Çekmeköyde Satılık Arsalar, Çekmeköyde Satılık Arsa, Çekmeköyde Sahibinden Satılık Daireler, Çekmeköy’de konut projeleri, Çekmeköy de Konut Sektörü, Çekmeköy de neler var, Çekmeköy de Ulaşım, Çekmeköy 2017 Yaşam Nasıl

28 Haziran 2017
1.638 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?