Çekmeköy de satılık daire fiyatları

Çekmeköy de satılık daire fiyatları

Konut satışlarındaki durgunluk  yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını konturollu yeni normal dönemde kamu bankalarının yaptığı faiz indirimi ile birlikte satışlar fırladı. Neredeyse konut piyasasındaki tüm hazır konutlar satıldı.Bankalarda ve tapu dairelerinde işler yoğunlaştı. Bankalarda ve tapu dairelerinde işlem süreleri uzadı.

Konut sektöründeki yoğun talep karşısında müteahhit firmalar ve konutunu satmayı bekleyenler bu yoğun talep karşısında satılık konut fiyatları bir anda yükseldi.

Konut Kredisi Aylık Faiz Yüzde 0.64

Konut desteği kapsamında sıfır ve 1. el konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıl vade ve aylık yüzde 0,64 faizle finansman sunulacak. İkinci el konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, azami 15 yıl vade ve aylık yüzde 0,74 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacak. Konut kredisinde müşteri başına verilebilecek kredi miktarı sınırlandırıldı. İstanbul, Ankara ve İzmir’de krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirler için ise en fazla 500 bin TL’ye kadar kredi kullandırılabilecek.

Çekmeköy de Konut Fiyatları 2020

Çekmeköyde 2020 yılı başında konut piyasasında durgunluk hakimdi. Çekmeköy bölgesinde(Merkez mahallesi, Mimar Sinan mahallesi, Mehmet Akif mahallesi,Hamidiye mahallesi, Çamlık mahallesi) ortalama iki oda salon 85 metre normal daireler ortalama 300.000 TL iken şimdilerde yükseldi. Çekmeköy Merkez mahallesinde (Eski Belediyenin olduğu bölgede 290.00 TL den dairemi sat diye emlakçı ,emlakçı gezen müteahhit önce fiyatı 375.000 TL ye çıkardı. Şimdilerde 425.000 TL istiyor.Artık Çekmeköy bölgesinde sıfır iskanı alınmış 85metre dairelerin fiyatları 350.000 Tl üzerinde.Son yıllarda para kazanamayan müteahhit firmalar fırsatı değerlendiriyorlar.

Bu fiyatlar normal apartman daireler için. Bölgede bulunan konut projelerinde sitenin özelliklerine göre fiyatlar değişmektedir.

Çekmeköy Taşdelen Bölgesinde Konut Fiyatları

Çekmeköyde Taşdelen bölgesi dediğimiz bölge (Güngören mahallesi, Taşdelen mahallesi, Sultançiftliği mahallesi, Soğukpınar mahallesi, Aydınlar mahallesi, Cumhuriyet mahallesi,Kirazlıdere mahallesi) bu bölgede konut fiyatları 300.000 TL 350.000 TL arasında değişmekte. Taşdelen de Şile yolunun iki tarafında fiyatlar  farklı. Şile yolunun Sancaktepe tarafında kalan mahallelerde fiyatlar daha uygun durumda. Güngören,Taşdelen,Sultançiftliği mahalleleri daha yüksek.

Bu fiyatlar normal apartman daireler için. Bölgede bulunan konut projelerinde sitenin özelliklerine göre fiyatlar değişmektedir.

Çekmeköy Alemda Bölgesinde Konut Fiyatları

Çekmeköy de Alemdağ bölgesi son yıllarda yapılan konut projeleri ile öne çıkan bölge. Alemdağ bölgesinde apartmanlar bahçeli,otoparklı ve en önemlisi orman ve tamiz hava. Hernekadar uzak gibi gözüksede sakin temiz bir mahallede yaşamak isteyenlerin tecih ettiği bölge oldu.Alemdağ bölgesi(Alemdağ mahallesi, Çatalmeşe mahallesi,Ekşioğlu mahallesi, Reşadiye mahallesi, Nışantepe mahallesi)  Alemdağ bölgesinde apartman dairelerinin fiyatları 300.000 ve 350.000 ve üzeri şeklinde.Bölge pirim  yapmaya devam ediyor.

 Çekmeköy Reşadiye mahallesi

Reşadiye mahallesi (Reşadiye köyü) müstakil bahçeli ev, Villa tercih edenler için. İstanbulun merkezine yakın ve Çekmeköy ormanlarının içinde yaşamak isteyenler için fırsatlar sunuyor. Bu mahallede bahçeli evler,müstakil villalar,site içinde villalar bulunmaktadır.

Çekmeköy Nışantepe Mahallesi

Nışantepe mahallesi Özyeğin üniversitesi Çekmeköy kampüsü, Marka olmuş özel okullar, Alemdağ Emlak konut projesi ve Nef Çekmeköy ile öne cıkıyor. Nışantepe mahallesinde apartman daire satışları yok.

Çekmeköyde arsa ya yatırım yapacaklar için Nışantepe mahallesi fırsatlar sunuyor. Çekmeköyde Satılık Arsa arayanlar. Yatırım yapılacak bölge.

Çekmeköyde Satılık Daire ler Aranıyor

Çekmeköde satılık daire ler aranıyor Ekinox Gayrimenkul konut araya müşterileri için Çekmeköyde satılık daireler arıyor. Emlak alım satım kiralama işleriniz için Ekinox Gayrimenkul

 Ekinox Web siteleri:   www.ekinoxgayrimenkul.com     www.ekinoxemlak.com

Ekinox Gayrimenkul Haber siteleri

www.emlakdergisi.net      www.emlakmagazin.net       www.cekmekoy34.com         www.umraniye34.com

 

06 Temmuz 2020
37 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?