Çekmeköy’de müteahhit bulmak

Çekmeköy’de müteahhit bulmak

Çekmeköy_Rapsodi_evleri

Son yıllarda artan konut yapımı müteahhitlik firmalarını da etkiledi. Yaşanan bu süreçte mevcut inşaat firmalarına ilaveten yeni inşaat firmaları da ortaya çıktı. Meslekten gelen kişilerce kurulan firmaların yanında, sermayesi olan kişilerde inşaat işine başladı. İnşaat işinden uzak bu sermaye sahibi kişiler planından konutun tüm yapımına kadar bir çok noksan işi ve hataları da beraberinde getirdi.

Arsa sahipleri de bu müteahhit firmaların çokluğundan faydalanarak daha çok daire almanın peşine düştü. Daha planlı ve yaşanabilir bir apartman yerine, daha çok daire çıkarmak amacıyla yapılmış konut projeleri ortaya çıktı.

Bu karmaşadan en çok nasibini alan ilçelerden biride Çekmeköy oldu. Çekmeköy’de müteahhit bolluğundan geçilmiyor.

Müteahhit firmaların Çekmeköy tercihlerinin nedenleri ?

Çekmeköy yaşanan büyük depremden sonra gerek zeminin sağlamlığından gerekse çevresindeki yeşil ormanlar ve ulaşım rahatlığı gibi artı değerlerine birde Çekmeköy’de bulunan markalı villa ve konut projelerinin de etkisiyle konut alıcıları Çekmeköy’de daha çok daire alır oldular. Çekmeköy’de müşteri çok olunca mütahhitlerde Çekmeköy’ü tercih eder oldular. Çünkü Çekmeköy’de daireler daha çok müşteri buluyor ve daha çok prim yapıyor ve daha çabuk satılıyor.

Çekmeköy’de müteahhitler hangi mahalleyi daha çok tercih ediyorlar ?

Çekmeköy’ün tüm mahalleleri için inşaat veya kentsel dönüşüm yapmak istediğinizde müteahhit bulmanız çok kolay. Çünkü Çekmeköy’ün her mahallesinde arsa arayan müteahhit firmalar mevcut.

Müteahhit firma seçerken nelere dikkat edilmeli ?

Yıllardır tasarruf ederek aldığınız arsanızı veya aileden kalan arsanızı değerlendirirken yanlızca daire adedi ve biraz daha fazla para almak mı yoksa kalite güvenilirlik mi ?

Müteahhit bu işe sermayesini koyuyor ve riske giriyor. Burada arsa sahibi müteahhit çok kazanıyor hesabı yaparak ne koparırsam kâr derse ve istediğini veren bazı acemi, işi bilmeyen müteahhitlerden istediğini alır ama tabiki işin sonunda bir çok olumsuzlukla karşılaşması olasıdır. Bunların başında noksan teslim ve iskan almamak gibi şeyler gelmektedir. Bir çok konut projesinde iskanı almak ve noksan işleri tamamlamak toprak sahibi ve daireleri satın alanlara kalıyor.

Kazan kazan modeli

Evet kazan kazan. Toprak sahibi de kazanmalı müteahhitde kazanmalıdır. Toprak sahibine yüksek oranlar vererek kat karşılığı işi alan ve işin içinden çıkmak için fiyatları şişirmekte çok doğru olan bir yaklaşım değil. Bir bölgenin adı fiyatlar çok yüksek diye çıkar ve piyasaya yayılırsa o bölgeye müşteriler gelmez olur. Bu noktada da en çok zararı sermayesi az olan müteahhitler görürler. Kat karşılığı anlaşmalarda orta yol bulunmalıdır. Arsa sahipleri en iyi daireleri almanın peşine düşmemeliler, müteahhitlerde en kötü daireleri arsa sahibine vermenin peşine düşmemelidirler.

Çekmeköy’de arsam var, Çekmeköy’de evim var. Kat karşılığı vermek isitiyorum. Nasıl doğru müteahhiti bulabilirim ? Çekmeköy’de hangi müteahhit firmasına versem yerimi sorun yaşamam?

Bu sorunun cevabı için sizi Ekinox Gayrimenkul’e bekleriz. Arayın arsanız için, kentsel dönüşüm yapılacak eviniz için size en iyi müteahhit firmayı tavsiye edelim. Çekmeköy’de sizi yormadan işini zamanında ve kaliteli yapan müteahhit firmaları öğrenmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Ekinox Gayrimenkul

30 Mart 2016
1.569 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?