Dudullu’da Metroların Konut Fiyatlarına Etkisi?

Dudullu’da Metroların Konut Fiyatlarına Etkisi?

Ümraniye Dudullu Gayrimenkul yatırımcısının gözdesi olan bir bölge. Dudullu da gayrimenkul alım satımı 1975 yılından sonra başlamıştır.Bu tarihlede bölgede kurulan İmes sanayi sitesi etkili olmuştur.

Dudullu 1975 yılından itibaren Arsa  satışları başlamıştır. Yıllar ilerledikçe Dudullu da arsa yatırımı yapmak en karlı yatırım olmuştur. Dudulluda ilk arsa yatırımı yapanlar 1980 li 1990 lı yıllarda bu arsalar el değiştirmeye  başlamıştır.Bu alım satımda İmes, Modoko, Keyap,Kadosan,Des,ve Organize sanayi bölgesinin etkisi olmuştur.

Dudullu da sabah alınan bir arsanın öyleden sonra karlı biçimde satıldığı günler olmuştur.

İMES: Perşembe Pazarı, Kasımpaşa, Balat, Topçular vb. semtlerde faaliyet gösteren, ufak ölçekte sanayi imalatı ile iştigal eden müteşebbisler; uygun nitelikli işyerlerine sahip olabilmek amacı ile 1971 yılında, İMES Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi kurmuşlardır. Dudullu semtinde, bedeli Arsa ofisine ödenmek kaydı ile 650.000 m² arazi satın alınarak, 1976 yılında Sanayi Sitesi’nin temeli atılmıştır.

1986 yılında açılan Sitemizin, inşaası on yıl gibi uzun bir zaman almıştır. Sitemizde 900 adet Sanayi İşletmesi, 150 adet Sosyal Tesis, banka şubeleri, KOSGEB İmes Şubesi, Çıraklık Okulu, Kantar, Arıtma Tesisi, Spor Kulübü, 5000 kişilik Cami, Sağlık Dispanseri gibi sosyal hizmet birimleri bulunmaktadır.

Sitemizdeki 1030 İşletmenin yer aldığı kapalı alan yaklaşık olarak 240.000 m² olup 650.000 m² alandan geriye kalan bölüm yollar ve yeşil alanlara aittir.

Dudullu merkezde yapılan alt geçit  yüzünden 4-5 yıl devre dışı kalmış ve cazibesini kaybetmiştir. Dudullu şimdi Metrolarıyla ikinci baharına başlamak üzere.

Üsküdar, Ümraniye, Dudullu, Çekmeköy, Sancaktepe  ve Sabiha Gökçene kadar  devam edecek olan metronun ilk etabı Üsküdar, Yamanevler arası hizmete girdi. Yamanevler, Dudullu, Çekmeköy, Sancaktepe  arasıda  2018 yılı içinde hizmete girecektir.

Anadolu Yakası’nın ikinci metro hattı olan 20 km’lik Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy / Sancaktepe Metro Hattı,

Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy ve Sancaktepe ilçelerini birbirine bağlamaktadır. Metro hattının Sultanbeyli, Taşdelen üzerinden Yenidoğan’a ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na uzatılması planlanmaktadır.

Dudullu, Bostancı metrosu da inşaat işleri hızla devam ediyor.

14,30 km uzunluğundaki Dudullu – Bostancı Metro Hattı, Kadıköy, Maltepe, Ataşehir ve Ümraniye ilçelerini birbirine bağlamaktadır.

Dudullu ile Bostancı arasında 13 istasyonda hizmet vermesi planlanan 14,3 kilometrelik metro hattıyla tek yönde saatte 43 bin 200 yolcu taşınacak. 2019 yılında tamamlanması hedeflenen Dudullu-Bostancı metro hattı 90 saniyede bir sefer yapacak ve yolculuk süresi21 dakika olacak.

Bu metroların hizmete girmesiyle birlikte Dudullu konut ve işyeri yatırımı yapılacak önemli bir merkez olarak öne çıkacaktır. Metrolaraçılmadan yatırım yapılacak bir bölge olan Dudulluda konut almak iyi bir yatırım olacaktır.

Ümraniye, Dudullu, Aşağı Dudullu  mahallesi, Yukarı Dudullu Mahallesi, Madenler Mahallesi,  Necip Fazıl Mahallesi,Esenşehir mahallesi, yatırım içinöne cıkıyor.

Dudullu bölgesinde marka konut projeleri de hızla devam ediyor.

Sinpaş tarafından Aşağı Dudullu mahallesinde yapılan Gök Orman projesi. ve Suryapı tarafından Esenşehir mahallesinde yapılan Şehir Konakları.

Sinpaş Avangarden, sinpaş aqua city, Aqua Manors, Sinpaş Central Life, Dudullu bölgesinde yatırım yapan bir diğer markada Sur yapı Metrogarden ve Şehir Konakları,  Ağaoğlu Eltes güneşi, Eltes Gold Residence, İdealist kent gibi konut projeleri bulunmaktadır.

Ümraniye Dudulluda Emlak Alım Satım Kiralama İşleriniz İçin Ekinox Gayrimenkul. Bize ulaşmak için

bilgi@ekinoxgayrimenkul.com – bilgi@ekinoxemlak.com  0542 2725004

 

19 Aralık 2017
605 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?