Gayrimenkul mu karlı Dolar’mı

Gayrimenkul mu karlı Dolar’mı

Yatırım yapma için gayrimenkul mü daha karlı dolarmı?

Eski insanlar yatırım için arsa arazi yatırımı yapardı. Bu günde sağlam yatırım yapanlar arsa daire dükkan gayrimenkule yatırım yapıyorlar. Bazı insanlarımızda dolara.

Büyük ölçüde doları olanlar için bir şey diyemem ama (Milyon doları olanlar için) Orta ve küçük birikimi olanlar.Bekliyorlar dolar yükselsin alacağım daireyi öyle alayım diye.

Geçtiğimiz günlerde Star gazetesinin bir yazarı 24 tv de 2017 yıl başında dolar bu günkü  fiyat dedi merak ettim merkez bankası kurlarına baktım. Geçekten de dolar fiyatı aynı durumda.27 Ocak 2017 (Dolar 3.8848) Bu gün 15 Kasım /2017 (3.8392

Şimdi burada üç yüz beş yüz bin doları olan ve bir yıl bekleyenler için bir kar varmı? Yılbaşında dolar almışsa  ve  yıl içinde bozdurmak zorunda kaldıysa kar nerde?

Bu basit hesaba göre Gayrimenkul her zaman karlı bir yatırım olduğunu gösteriyor. Elin parasına değil gayrimenkule yatırım yapmak daha akıllıca bir yatırım.

Bir yıl önce Çekmeköyde  300.000 liraya bir daire alan  bir insan kiracı durumundaysa aylık kira ödemeyerek en azadan 1200 lira karı oldu. Aldığı dairede pirim yapmıştır. Yani parası her şarta değerini korumuş ve üzerine koymuştur.

Sizde dolara yatırım yaparak zarar etmeyiniz bir yıl bekleyerek  fiyatı aynı olan dolara değil gayrimenkule yatırım yapın. Dolarında son bir kaç ayda nasıl yükseldiğini hepimiz biliyoruz. Bu suni yükseliş olmasaydı dolarcı zararda olacaktı.

Gayrimenkul alın aldığınız yeri iyi inceleyin.Alacağınız daireyi dükkanı arsayı araziyi belediyeden  kontrol ediniz. Projeye bakın İskana bakın arsalarda imara bakın mutlaka.

Ekinox Gayrimenkul

 

15 Aralık 2017
585 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?