İstanbul’ da Yeşil Bir İlçe Çekmeköy

İstanbul’ da Yeşil Bir İlçe Çekmeköy

İstanbul’ da Yeşil Bir İlçe Çekmeköy

İki kıtayı birbirine bağlayan Çekmeköy, iktisadi, turistik, sosyal ve sanatsal yönleriyle Türkiye’nin en güzel ve en büyük olan İstanbul’un 39 ilçesinden biridir. Anadolu yakasında bulunan bu ilçe, yemyeşil ormanı ile son zamanlarda modern yerleşim alanlarında kendini ön plana çıkarmıştır. Bir yanda doğal zenginliği ve bitki örtüsü, diğer yanda ise mesire alanları, sakin ve huzur veren atmosferi ile insanları adeta büyülüyor.

1994 yılında Ümraniye’ nin beldelerinden biriydi. Ancak o sene çıkan yasa iken birlikte ilçe sıfatını kazanmıştır. 2009 yılında ise de İstanbul’ un ilçelerinde kendini göstermeye başlamıştır. O sene Alemdağ, Taşdelen, Ömerli ile birleştirilmiştir. Bu sayede artık Çekmeköy 17 mahalle ve 4 köyden oluşan bir yaşam alanı haline geldi. Alemdağ, Aydınlar, Çamlık, Cumhuriyet, Ekşioğlu Çatalmeşe, Güngören, Hamidiye, Kirazlıdere, Soğukpınar, Mehmet Akif, Merkez, Mimar Sinan, Nişantepe, Ömerli, Sultançiftliği ve Taşdelen mahallelerinden oluşuyor. Ayrıca Hüseyinli, Reşadiye Koçullu, Sırapınar adında 4 köyü de yer alıyor. 

Çekmeköy ‘de Yaşam

Her gün giderek artan nüfusu ve genişleyen ilçeleri ile bizi şaşırtmaya devam eden İstanbul, emlak konusunda Çekmeköy ilçesi ile öne çıkıyor. Çekmeköy, konut sahibi olmak isteyenlere yepyeni fırsatlar sunmaktadır. Şehrin kalabalığından uzak ama bir o kadar da merkezi konumda yer alan ilçe son zamanların popüler emlak merkezlerinden biri olmuştur. Burada her bütçeye uygun fırsatları bulabilirsiniz. Ancak ev almadan önce evin yapısı kadar evin bulunduğu bölgede olan sosyal yaşama da önem vermelisiniz. Bu konuda Çekmeköy, çok ayrı bir yerde bulunur.

 

Anadolu Yakasının Yükselen Güneşi

Etrafını saran geniş yemyeşil çamlıklar ile Anadolu bölgesinin en sakin ve en huzurlu yerlerinden biridir. Çoğunlukla merkezi olmasından dolayı insanların tercih ettiği Çekmeköy’ü seçmek için aslında pek çok sebep bulunuyor.

İstanbul’un Kalbinde

Çekmeköy ’de yaşam denilince akla gelen ilk şey, ilçenin merkezi konumda olması ve kolay ulaşım olanağı sağlamasıdır. İki kıtayı birbirine bağlayan köprülerle, yani Boğaziçi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün birleştiği yerde konumlanan ilçeye, ayrıca Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile de ulaşım sağlanabiliyor. Bu bölgenin ise en önemli ulaşım aracı ve en çok kullanılan ulaşım aracı Üsküdar Çekmeköy arası istikameti bulunan metro hattıdır. Bu şekilde trafiğe yakalanmadan kolayca işinize, okulunuza ya da alışveriş merkezlerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Yeşillikler İçinde Bir Çekmeköy

Merkezi olmasına rağmen sakin ve huzurlu bir yaşam alanı sunan ilçenin etrafı, çamlıklarla çevrilidir. Yoğun bir şekilde ağaç kokusunu hissedebileceğiniz bu bölgede, çocuklarınız ve kendiniz için önemli bir yatırım yapabilir ve kendinize Çekmeköy’ de yaşam alanı oluşturabilirsiniz. İçerisinde Sultançiftliği, Alemdağ ve Taşdelen ormanı olmak üzere 3 farklı ormana ev sahipliği yapan bir ilçedir. Paleozoik döneme ait kayaçların üzerine kurulmuş olan şehir oldukça sağlam bir zemin sunuyor. Yaklaşan İstanbul depremi ile de bizlere oldukça güvenli bir emlak fırsatı sunuyor.

İlçenin başka bir avantajı ise sahip olduğu ormanların, aynı zamanda bir dinlenme yeri olmasıdır. Hafta sonu ailenizle arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle beraber bu ormanlarda piknik yapabilir ve dinlenebilirsiniz. Benzersiz manzarası olan ayrıca kayın, meşe, köknar, çam ağaçları ile bilinen Taşdelen ormanında ise, içerisinde bir sürü faydalı minerale sahip olan Taşdelen suyundan da tadabilirsiniz.

Dinamik Bir Çekmeköy

Çekmeköy’ü tercih etmek için bir diğer sebep ise oldukça sosyal bir ilçe olmasıdır. Yeşillik ve doğadan hoşlanmayanlar için pek çok seçenek sunar. Kapalı alanda spor yapanlar için farklı spor tesisleri bulunuyor. Cumartesi günleri kapalı pazar yerinde kurulan Ulus pazarı (Sosyete Pazarı)ise, ilçede yaşayan halkın tüm ihtiyaçlarını karşılaması için bizlere doğal, samimi ve sağlıklı bir alışveriş seçeneği sunuyor. Ayrıca Çekmeköy içerisinde Özyeğin Üniversitesi, İstinye Üniversitesi gibi eğitim merkezlerine de barındırıyor. Çocuğunuzun uzak bir şehirde eğitim almasını istemiyorsanız Çekmeköy, bunun için çok iyi bir seçenek olacaktır. Bunların yanında her mahallede ise, bir Kültür Merkezi bulunmaktadır. Bu kültür merkezlerinde, dilediğiniz eğitimleri alabilir kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

Ucuz Emlak ve Yatırım Fırsatı

Avantaj sağlayan konumu, sahip olduğu temiz havası ve yemyeşil ormanları ile birlikte bizlere oldukça kaliteli bir emlak ve yatırım fırsatı sunuyor. Emlak piyasasında hızla değeri artan Çekmeköy, değeri gittikçe arttığı için çok iyi bir yatırım olabilir.

 

Çekmeköy Konut Siteleri

Sitede oturmak beraberinde pek çok avantajı da getiriyor. Bu avantajlardan en önemlisi ve en dikkat çekeni ise, son derece güvenlikli olmasıdır. İnsanların da bu sebeple tercih ettiği sitelerde, 7/24 güvenlik kameraları ile izlenen, ayrıca gün içinde sitede asayişi sağlayan güvenlik görevlileri de bulunuyor. Günümüzde sokak aralarında artan hırsızlık olaylarıyla beraber, kendilerini tedirgin hissedenlerin yöneldiği siteler, çocuklarınız içinde güvenli bir oyun alanı yaratacaktır. Böylece sadece çocuklarınızın değil, evcil hayvanlarınızın da güvenliği sağlanmış oluyor. Sitelerin pek çoğu özel yürüyüş alanları ve parkları ile profesyonel bir şekilde donatılmıştır. Burada hem evcil hayvanlarınız, hem de çocuklarınız, ya da yaşlılarınız güvenli bir şekilde dolaşabilirler. Eğer siz de bir sitede daire kiralamak ya da satın almak istiyorsanız, Çekmeköy ’de bulunan konut sitelerine göz atabilirsiniz. Merkezi konum ve ulaşım kolaylığı sağlayan Çekmeköy, sağlam bir zemin üzerine kuruludur. Ayrıca pek çok konu sitesine ev sahipliği yapan ilçe, uygun fiyatlarıyla da ön plana çıkıyor. Bu yüzden sitede yaşam düşünüyorsanız, mutlaka Çekmeköy konut sitelerine bakmalısınız. Ayrıca burada site konut kiralamak yerine satılık site daire almak size daha uyguna gelerek, çok büyük bir fırsat sağlayacaktır.

 

Çekmeköy ’de Apartman Daireler

Çekmeköy ’de apartman daireleri ferahlatıcı ve huzurlu bir yaşama ev sahipliği yapıyor. Sosyal bir semt olan yerde daireler bütçenize göre oldukça iyi seçenekler sunuyor. Burada yaşamanın ayrıcalıklarını yaşamanın keyfini çıkartabilmeniz için size özel fırsatlar da sunuluyor. Çekmeköy ’de daireler oldukça geniş, günümüzde tercih edilen evlere ve dizaynlara sahiptir. Çekmeköy ’de daireler ortalama 250 bin TL’den başlayıp bütçenize göre 1 milyon TL’ye kadar ev sahibi olmanız için size özel güvenli seçenekler veriyor.

Çekmeköy ’de Emlak Firmaları

Emlak piyasasında hızla değer kazanmaya devam eden bu yer, yatırımcıların müşterilerine sosyal imkanlar, yeşil alanlar ve avantajlı konumlar ile müşterilerine in iyi yaşam kalitesini vermeyi hedefliyor. Yatırımcılar Çekmeköy ’de önemli ölçüde yatırımlar yapmaktadır. Bu yerin doğa ile iç içe yaşamanın insanlar bakımından ne kadar önemli olduğunu bilen yatırımcılar, gayrimenkul danışmanları ve emlakçılar müşterileri için en iyi imkanı sunma peşindedir.

 

Konut Almak ve Satmak

Çekmeköy ’de konut alma ve satma işlemlerini hızlıca ve en güvenli yoldan yapmak için Ekinox Gayrimenkul sizin için bir numaralı danışma adresidir. Ekinox Gayrimenkul Çekmeköy’ e tümüyle hakim olmuş müşterilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak onların bütçelerine göre ihtiyaçlarını karşılamakta profesyonelleşmiş hizmet kalitesini siz değerli müşterilerine sunmak dan asla geri kalmamış bir emlak şirketidir.

29 Mayıs 2020
53 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?