İstanbul’un Yeşil İlçesi Çekmeköy’de Parklar

İstanbul’un Yeşil İlçesi Çekmeköy’de  Parklar

27İstanbul’un en yeşil İlçelerden olan Çekmeköy ilçede bulunan parkları ile öne çıkıyor. Çekmeköyde irili ufaklı onlarca park var. Bu parklardan öne cıkan parklar.

 Çekmeköy Kent Park

Çekmeköy Belediyesi’nin yanında bulunan Kent Park’a sosyal tesis yapılıyor.

Çekmeköy Belediyesi’nin de içinde bulunduğu 50 dönümlük yeşil alan özellikle yaz ve bahar aylarında Çekmeköylülerin buluşma noktası oldu.  Piknik ve çocuk oyun alanları, emeklilerin misafir edildiği Güngörmüşler Konağı, spor alanlarıyla 7’den 70’e herkse hitap eden bahçenin Kent Park bölümüne yeni bir sosyal tesis yapılıyor.

Çekmeköy Belediyesi’nin yeni sosyal tesisi İspinoz Çekmeköy Merkez Mahallesi’ndeki Kent Park içinde hizmet veriyor.

Çekmeköy Şehit Üsteğmen Arif Kalafat Doğa Parkı

İlk kurulduğunda doğa park 26.000 Metre kare olarak yapılmıitır . O dönemde yürüyüş yolları, çim  ve ağaçlar dikilmiştir.

Çekmeköy Şehit Üsteğmen Arif Kalafat Doğa Parkı, Yavuz Sultan Selim köprüsü bağlantı yollarının Doğa parkın bitişiğindeki Askeri alan içinden geçmesi sonucu oto yol ile doğa park arasında kalan çamlık alan Çekmeköy Belediyesine geçmiştir. Çekmeköy Belediyesi bu alanı doğal yürüyüş alanı olarak düzenlenmiştir. Ağaçların arasına da  vatadaşın oturması için ahşap masalar konmuştur.

Çekmeköy Belediyesi doğası ve yeşil alanlarıyla İstanbul’un ciğerleri konumunda olan Çekmeköy’ün yeşiline yeşil katıyor. 7’den 70’e tüm yaş gruplarının ziyaret ettiği  Çekmeköy Şehit Üsteğmen Arif Kalafat Doğa Parkı  ’a 60 bin metrekarelik yeni bir alan ilave edildi. Yeni yürüyüş ve bisiklet yolları, dinlenme ve piknik alanlarıyla hizmete açılan Çekmeköy Şehit Üsteğmen Arif Kalafat Doğa Parkı  ilave alanı, Çekmeköylülerin en uğrak mekanlarından biri olmuştur. Yapım aşamasında 800 ağacın dikildiği Doğa Park’a belli aralıklarla 5 bin ağacın daha dikilmesi planlanıyor.

Çekmeköy Şehit Üsteğmen Arif Kalafat Doğa Parkı‘ında Sopr alanları, Çoçuk oyun alanı, Mescit, Kafe bulunmaktadır.

Çekmeköyde sıcak günlerde ve kışın dinlenmek için tercih edilen en önemli alan Çekmeköy Şehit Üsteğmen Arif Kalafat Doğa Parkı öne çıkıyır.

Doğa Parkın İsmi:  Bingöl’ün Genç ilçesi kırsalında terör örgütü PKK mensuplarının el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu şehit düşen Piyade Üsteğmen Arif Kalafat’ı babaevi Çekmeköyde. Şehit Piyade Üsteğmen Kalafat’ın naaşı Çekmeköy Mezarlığı’nda. Allahın rahmeti tüm şehitlerimizin üzerine olsun.

Çekmeköyde her mahallede irili ufaklı parklar vardır. Size öne çıkan iki parktan bahsettik. Çekmeköyde parkların yanında Taşdelen piknik alanı ve Alemdağ Reşadiye bölgesindeki piknik alanı vardır. Bunların dışında Çekmeköyde Ömerli piknik alanı vardır.

Çekmeköy yeşil ormanları, parkları, piknik alanları. Ev almayı düşünenler için tarafından tercih ediliyor.

Çekmeköyde Satılık daire, Kiralık daire tüm emlak alım satım işleriniz için Ekinox Gayrimenkul hizmetinizde. 0542 272 50 04 

EKİNOX GAYRİMENKUL

Eteket: Çekmeköy, Çekmeköy emlak, Çekmeköy Şehit Üsteğmen Arif Kalafat Doğa Parkı,Doğa Park,  

28 Ağustos 2017
807 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?