Metro Hizmete Girdi Ümraniye’de Konut Satışlarını Etkilermi?

Metro Hizmete Girdi Ümraniye’de Konut Satışlarını Etkilermi?

Konut satışlarında konut yatırımcısının hesaba kattığı en büyük etkenlerden biri de ulaşım. Ümraniye, Dudullu, Çekmeköy,Sancaktepe güzergahında hizmet verecek olan metronun ilk etabı olan bölümü açıldı. Üsküdardan hareketeden metro Ümraniye , Yamanevler durağına kadar hizmete girdi.Diğer  bölümü olan Çakmak, Dudullu, Çekmeköy, Sancaktepe bölümüde 2018 yılı haziran ayında hizmete gireceği söyleniyor.

Metro inşaatı başlamasıyla birlikte konut fiyatlarını ve satışını etkilemeye başladı. Hattın, Üsküdar Marmaray istasyonu ve Altunizade metrobüs istasyonu ile bağlantısının sağlanması ile Anadolu ve Avrupa Yakaları arasındaki ulaşıma da alternatif doğmuş olacak. 2018 yılı haziran ayında diğer etaplarının da faaliyete geçmesi  ile Anadolu Yakasında ikamet edenlerin Üsküdar’a ulaşımları sağlanarak Avrupa Yakasına geçişlerinde kolaylık sağlayacaktır.

Metro hattının tamamının faaliyete geçmesi ile birlikte Üsküdar, Sancaktepe arasının yaklaşık 27 dakika’ya inmesi ve özellikle Üsküdar, Altunizade, Ümraniye, Dudullu, Çekmeköy, Sancaktepe bölgelerinde trafik yoğunluğunun önemli ölçüde azalması bekleniyor.

Üsküdar, Ümraniye, Dudullu, Sancaktepe bölgelerinden geçen hat ile özellikle ofis fonksiyonlarının yoğun olduğu Altunizade ve Ümraniye bölgesindeki konut talebinin artacağı düşünülüyor. Bu bölgelerde konut almayı tercih edenler olacaktır. Ümraniye bölgesinde çalışan bir kişinin konut alımında ilk bakacakları bölge Ümraniye ve çevresi iken metro hattının tamamlanması ile birlikte Çekmeköy, Dudullu, Sancaktepe’ye kadar uzayacaktır.

Üsküdar Ümraniye Çekmeköy Metrosu Nerden Geçiyor

Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Bulgurlu, Ümraniye, Çarşı, Yamanevler, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, İmam Hatip Lisesi, Dudullu, Necip Fazıl, Çekmeköy Sancaktepe istasyonları olmak üzere 16 adet istasyonun bulunuyor.

Not: Sancaktepe durağı Madenler dedir. Yani Sancaktepe’nin girişinde. Sancaktepe de yapımı devam eden metro inşaatları .İstanbul Sarıgazi (Hastane) – Yenidoğan Metro Hattı – Çekmeköy, Sancaktepe, Sultanbeyli Metro Hattı,

Bu metro hattının hizmete  girmesiyle bölgede konut satışlarında hareketlenme başlamıştır.Buna paralel olarak Gayrimenkul fiyatlarıda hareketlenmiştir. Konut,İşyerine yatırım yapmayı düşünenler için fırsan olacak bölgeler. Ümraniye Çakmak mahallesi ve çevresi. Ihlamurkuyu mahallesi ve çevresi, Dudullu ve çevresi. Çekmeköy, Sancaktepe,konut fiyatları yükselmeden bu bölgeler yatırımcılarını bekliyor.

Ekinox Gayrimenkul

16 Aralık 2017
599 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?