ŞİMDİ KONUT ALMANIN TAM ZAMANI

ŞİMDİ KONUT ALMANIN TAM ZAMANI

Son yıllarda konut sektörün deki durgunluk. Aynı zaman da konut faizlerinin 2,5 üstüne çıkmasıyla durgunluk meydana geldi. Bu durgunluk ve faizlerin yüksekliği konut fiyatlarını bir miktar düşmesine neden oldu.

Bu günlerde bankalar peş peşe faiz indirimi yapıyor. En son Zırat bankası faiz indirimi yaparak konut kredisi faiz oranlarını 4 mart dan geçerli olmak üzere 120 aya kadar 1,28 seviyesine çekti.

Ziraat Bankası, konut ve ihtiyaç kredi faiz oranlarında indirime gitti

Konut kredi faizlerinin 1,28 inmesi ve konut fiyatlarındaki durgunluk hatta düşüş bir arada düşünüldüğünde şimdi konut almanın tam zamanı.

Çekmeköy de piyasa fiyatı 300.000 ve üzeri olan bir daire şu sıralar 275,000 TL den satışta. İçinde kiracısı olan bu daire 1050 TL aylık kira getirisi var. Çekmeköy Mehmet Akif mahallesindeki bu daire tam yatırımlık. Şile oto yolu üzerindeki plazalar durağına 100 metre mesafede olan bu daire yatırımcısını bekliyor.

Çekmeköy de Satılık Daire 87 Metre 2+1 Fiyatı 275,000 TL

Çekmeköy Mehmet Akif mahallesindeki bu dairenin Fiyatı en az 70.000 TL indirimi var. Kredi faizlerinde düşmüş durumda Bu daire Sahibini bekliyor.

Piyasa bir miktar hareketlenince Konut fiyatları yukarı çıkmaya başlar. Yani faizlerin biraz daha düşmesini beklemek çok da isabetli karar değildir.

Ekinox Emlak

03 Mart 2019
157 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?