Ümraniye Site Mahallesi

Ümraniye Site Mahallesi

Ümraniye İstanbul’un önde gelen İlçelerinden biri. Ümraniye marka konut üreticisi inşaat firmalarının tercih ettikleri bir bölgede. Ulaşım bakımında ana yollar ve oto yolların buluşma noktasında.Ümraniye bölgesi konut projeleri. ticari projeler. Sanayi siteleri. Organize  sanayi bölgeleri ile  yıllardır yatırımcıların takibinde.

Ümraniye Site Mahallesi

Ümraniye site mahallesi  Tem oto yolu, Çamlıca oto yolu,Oto yolların bağlantı noktasında.Ümraniye site mahallesi Ataşehir’in komşusudur.

Site Mahallesi Konut Projeleri:

Soyak Yenişehir Ümraniye

Soyak Yenişehir, Ataşehir’e 1 km bağlantı yolu ile bağlı Ümraniye ilçesi sınırları içerisinde toplam 2900 konuttan oluşan bir yerleşim kompleksidir. Bağımsız ve kendi sosyal imkanları olan 5 ayrı siteden oluşmakta ve site bütünlük kavramı nedeniyle Ataşehir’den ayrılmaktadır. Site konut dağılımı Ümraniye Soyak Yenişehir, Şelale Evleri 1000 konut,Ümraniye Soyak Yenişehir, Palmiye Evleri 895 konut,Ümraniye Soyak Yenişehir, Manolya Evleri 350 konut,Ümraniye Soyak Yenişehir, Bambu Evleri 250 konut,Ümraniye Soyak Yenişehir, Kibele Evleri 326 konut şeklindedir.

Ümraniye de Konut Ofis  Projeleri

İstanbul’da Anadolu Yakası’nın öne çıkan ilçelerinden biri olan Ümraniye, İstanbul Finans Merkezi’ne (İFM) yakınlığı ve metro hattıyla gelişimi hızlanan ilçe markalı konutun yeni üssü haline geldi.

İstanbul’da bir semtin gelişebilmesi için merkezi konumda bulunması ve ulaşımın kolaylığı gibi özelliklere sahip olması gerekiyor. Anadolu Yakası’nın son dönemde en hızlı gelişen ilçesi olan Ümraniye tüm bu özelliklere sahip. Ana arterlere yakınlığı, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosunun varlığı, Avrupa Yakası’na kolay ulaşımıyla öne çıkan ilçede konut ve ofis projesi yatırımları her geçen gün artıyor.

Sinpaş’tan Sur Yapı’ya kadar markalı üreticilerin proje geliştirme yarışına girdiği Ümraniye’de Sinpaş Finans Şehir, Sarphan Business Park, İva Modern Ümraniye, Sinpaş Palas ve Avrupa Konutları Yamanevler gibi üretim ve satış aşamasında 25 konut projesi bulunuyor. Ümraniye, konumu, metronun varlığı, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’ne (İFM) yakınlığıyla tercih ediliyor. Nüfus yoğunluğu ve gelişme potansiyeliyle gelecek vaat eden ilçede proje geliştiren şirketlerin yeni fırsatları da değerlendirdiklerine dikkat çekiliyor.

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi

Dünyanın en büyük küresel finans merkezlerine alternatif olması düşünülen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi, Ümraniye’de E5 ile TEM otoyollarının kesiştiği alana inşa ediliyor. İFM, konumu ve mimarisiyle Ümraniye’ye yeni bir çehre kazandıracak. Dünyanın en büyük küresel finans merkezlerine alternatif olması düşünülen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi, Ümraniye’de E5 ile TEM otoyollarının kesiştiği alana inşa ediliyor. İFM, konumu ve mimarisiyle Ümraniye’ye yeni bir çehre kazandıracak.

Ümraniye Hakkında

Ümraniye Marmara Bölgesinde, İstanbul’un Anadolu yakasında yer almakta olup, sağlam bir zemin üzerine kurulmuştur. Nüfus açısından İstanbul’un 39 ilçesi arasında 3. sırada yer almaktadır. Ümraniye’nin doğusunda Sancaktepe, güneyinde Ataşehir, batısında Üsküdar, kuzeyinde Çekmeköy ve Beykoz ilçeleri yer almaktadır. Ümraniye’nin denizden yüksekliği 120 metre olup, doğuya doğru Yukarı Dudullu kısmında 180 metreye kadar çıkar. Yüzölçümü 45 km² dir. İlçe sınırları içinde büyük dağ, göl ve akarsu yoktur. Geçmişte ormanlar ile kaplı iken tahribat nedeniyle küçük topluluklar halinde bulunan birkaç yer dışında orman kalmamıştır.

Ümraniye de Tapu ve Kadastro Durumu

İlçede toplam 60.014 ana taşınmaz, 189.131 bağımsız bölüm, 199.700 malik mevcut olup, 43 personel ile hizmet verenTapu Müdürlüğü tarafından 2014 yılında toplam 45.046 işlem yapılmış.İstanbul Kadastro Müdürlüğüne bağlı olup, 3 ilçeye hizmet veren Ümraniye Kadastro Mühendisliği bünyesinde Ümraniye’de 57.300 tescilli taşınmaz mevcut

Ümraniye İlçesinin Nufusu

Ümraniye İlçesinin 2017 yılı Nufusı 699.901 Erkek  nufus 350.688 Kadın nufus 349.213 (Kaynak Ümraniye Nufus Müdürlüğü)Ümraniye Site Mahallesi Nufus: Ümraniye Site mahallesinin 2017 yılı nufusu 25.779

Ümraniye Site mahallesinde satılık daire.Satılık dairemiz Ümraniye Site Mahallesi Kaptanoğlu Okul Sokan Zirve Apartmanda. Dairemiz 200 metre dublex Detaylar için Tıklayınız

01 Ocak 2019
779 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?